Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Історія району

   Район розташований в північній частині Хмельницької області і межує з Шепетівським   та   Ізяславським    районами   Хмельницької   області,  Новоград-Волинським районом Житомирської області, Корецьким та Гощанським районами Рівненської області. Славутський округ утворений відповідно до постанови ВУЦВК від 07 березня 1923 року в результаті ліквідації  повітів Подільської та Волинської губерній.
  
Славутський округ був утворений з Кривинської волості Заславського повіту й складався з 11 сільських рад.
  
Згідно наказу Славутського волосного ревкому від 15 березня 1923 року “Про організацію Славутського району”  замість Славутської та Кривинської волостей було утворено Славутський район.
  
У 1931 році відбулося об’єднання Славутського і Ганнопільського районів із райцентром у Славуті. А в 1959 році Славутський район об’єднано з Берездівським районом, внаслідок чого утворився сучасний Славутський район площею 1162 кв.км.
  
Територія сучасної  Славутчини населена з  найдавніших часів. Археологічні знахідки засвідчують, що на берегах р. Горинь поблизу сіл Крупець, Стригани люди жили в період кам’яного віку (тобто 5-6 тис. років тому). Землі нашого краю з середини ХІІ ст. входили  до складу Володимир-Волинського князівства, потім з 1199 р. - до Галицько-Волинського князівства, з 1362 року - до князівства Литовського,  пізніше  з 1569 р. - до  Речі  Посполитої і були власністю князів Острозьких.
  
Історія Славутчини пов’язана з визвольною війною 1648 – 1654 років. Тут проходили бої загону Максима Кривоноса. З  1710  року  всі  маєтки  нашого  краю переходять до князів Сангушків.