Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Відкриття капітально відремонтованої центральної районної бібліотеки

В понеділок, 14 травня, відбулося відкриття капітально відремонтованої центральної районної бібліотеки.
У церемонії відкриття бібліотеки взяли участь голова районної ради Радзивілюк Леонід Анатолійович, голова райдержадміністрації Маршук Богдан Петрович, народний депутат України Мацола Роман Миколайович, багатодітні матері районну, працівники структурних підрозділів Славутської РДА, голови сільських рад, працівники культури.
За рахунок коштів районного бюджету  для центральної районної  бібліотеки виділено 35,9 тис. грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту частини приміщень центральної районної бібліотеки та проведення експертизи проекту, 5,5 тис. грн. – на проведення  експертизи технічного стану будівлі Славутської районної центральної бібліотеки.  
Виділені кошти  субвенції з Державного бюджету на капітальний ремонт частини приміщень  центральної районної  бібліотеки  по вул. Козацька, 40 м. Славута Хмельницької області. Виділені кошти: субвенція з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 1300,0 тис.гривень. Співфінансування з місцевого бюджету 189,5 тис.гривень. Загальна вартість 1489,5 тис.гривень.
За рахунок коштів районного бюджету придбано для центральної районної  бібліотеки  меблів (стільці, столи ,жалюзі, кафедри, стелажі) на суму  182500 гривень.
- Мені дуже приємно відкривати сьогодні таку установу культури. Хочу подякувати народному депутату України Роману Мацолі, який посприяв у виділені коштів на ремонт районної бібліотеки, - сказав Леонід Анатолійович. Раніше ця бібліотека перебувала у, м'яко кажучи, старому приміщенні. Але сьогодні, після капітально ремонту, це приміщення змінилося - воно стало сучасним, затишним,  комфортним. Бібліотека - це не тільки місце, де можна почитати книгу. Це місце, де можна отримати корисну інформацію, поспілкуватися, обмінятися досвідом з іншими людьми. Крім того, в бібліотеці оновили меблі і  тепер це дійсно сучасний заклад, який відповідає усім нормам і вимогам.
Після цього всі присутні  взяли участь у районному святі до Дня Матері. Це одне з самих зворушливих свят, кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
За вагомий особливий внесок у виховання дітей в сім’ї, належний догляд, створення сприятливих умов для формування високих, духовних і моральних якостей подяками та подарунками були нагороджені матері – героїні, які виховували п’ять і більше дітей та матері  загиблих воїнів.  
Також під час заходу було презентовано мікрогданди , які  протягом двох місяців минулого року  проходили  у Славуті, Шепетівці та Полонному  від Громадської організації Романа Мацоли «Інститут солідарності громад». Участь в якому взяли сотні активних мешканців районів та міст. Серед них переможцями стали одразу три  проекти  підготовлені працівниками сектору культури та туризму Славутської районної державної адміністрації, центральної районної бібліотеки для дорослих та дітей. Один з них має назву «Інформаційний буклет з картою-схемою «Туристична Славутчина»,  два інших – «Книжки бібліотеці – користь громаді» та «Читаюча дитина – успішна людина».
З метою популяризації туристичного потенціалу регіону   Сектором  культури і туризму Славутської районної державної адміністрації було розроблено і сьогодні презентується  для Вашої уваги  буклет  Славутчина  туристична.
Славутський край  – унікальний, відомий своєю природною та культурною самобутністю, де поєднується краса славутських  пейзажів з героїчною історією. Нам є чим пишатися і є  що показувати!
На обліку та під охороною держави на території Славутського району знаходиться 1 пам’ятка національного значення (Воскресенська Свято-Покровська церква, 1763р., с.Ст.Кривин), 27 пам’яток місцевого значення - з них: 26 пам’яток історії місцевого значення (пам’ятники, братські  та одиночні  могили на честь воїнів-односельчан), 1 пам’ятка археології місцевого значення (курган ІІ тис.до н.е. с.Крупець ).
Охорона, збереження та використання об’єктів культурної спадщини є пріоритетним напрямком роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Це відродження історичної пам’яті, розвиток духовності, національно-патріотичного виховання молоді, шанобливого її ставлення до історичного минулого.   
Буклет презентує головні туристичні об’єкти району та об’єкти інфраструктури, а також туристичні маршрути району. Для зручності туристів інформація в буклеті супроводжується якісними яскравими фотографіями туристичних об’єктів.
Буклет допоможе  Вам ознайомитись з туристичними об’єктами нашого району та відкрити досі невідомі для загалу туристичні цікавинки Славутчини.
Завдяки участі у «Третьому конкурсі мікрогрантів» від Громадської організації Романа Мацоли «Інститут солідарності громад» книжковий фонд бібліотеки поповнився  широким асортиментом книг,  адже кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. На наших книжкових полицях з’явилися цікаві новинки на різні смаки: тут і книги з творами шкільної програми «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка, «Таємне товариство боягузів» Лесі Вороніної, і позашкільної програми,  такі як «Буба мертвий сезон» Барбари  Космовської, «Ганнуся» Володимира  Рутківського, «Детективи в Артеку» Андрія  Бачинського , серії книг «Золотий лелека»  та «Сучасна українська проза», а також фантастика, пригоди, детективи. Отже  колектив бібліотеки і читачі  висловлюють щиру вдячність Роману Миколайовичу, Хай Бог допомагає Вам  у всіх ваших справах, а всім нам – миру в державі.
Урочиста частина заходу плавно перетекла у майстерно підготований силами працівників культури району концерт. Музичними дарунками гостям свята стали  вокальні композиції від районного будинку культури :   зразкового фольклорного гурту"Перлинка", Світлани Герзун, Майї Сайпель та Оксани Кравченко, вірші про маму звучали з вуст учнів  Крупецького, Губелецького, Улашанівського НВО. Загалом концерт подарував кращим представницям роду людського масу приємних хвилин, забезпечивши піднесений  настрій. Захід супроводжувався відео презентаціями.