Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Важливо знати! Коло осіб щодо доступу до безоплатної правової допомоги розширилося.

05 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (надалі, - Закон), внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (надалі, - БВПД),  як одного із  виду державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Прийняті законодавчі новели є посиленням соціальних гарантій  кола осіб, які мають право на гарантовану державою БВПД й отримати послуги адвоката за рахунок держави.

Таким чином, реалізувати своє право на БВПД й скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер також можуть:

-Внутрішньо переміщені особи - на всі види правових послуг, передбачених ч.2. ст. 13 Закону;

-Особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб - на правові послуги, передбачені п.2 і п. 3 ч. 2 ст. 13 Закону з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік такої особи;

-Особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - на правові послуги, передбачені п.2 і п. 3 ч. 2 ст. 13 Закону, до моменту прийняття рішення про надання такого статусу.

Крім того, БВПД ветеранам війни,у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань, тобто на всі види правових послуг, передбачених ч.2 ст. 13 Закону.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання БВПД. 

Отже, особа матиме право на БВПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, тобто враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Прийняті зміни зроблять особу, яка звертається за БВПД саме за цією категорією незалежною від доходів інших членів сім’ї.

Оскільки, ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачає встановлення  станом на 1 січня 2017 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 1 600 грн., а для осіб, які втратили працездатність (пенсіонерів, інвалідів)  у сумі 1 247 грн., то саме і від цих сум буде розраховуватись розмір доходів осіб для отримання БВПД.

Нагадуємо, що в нашому регіоні для забезпечення доступу (прийняття звернення)  щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги окремим вразливим верствам населення працює  Славутське бюро правової допомоги (надалі, - Бюро) з 9.00 до 18.00 год., яке знаходиться у м. Славута по вул. Миру, 15 (адмінприміщення другого поверху пожежної частини), телефон: (03842) - 7-06-14.

Тобто, особи мають змогу через Бюро отримати доступ до адвокатських послуг у  цивільних та адміністративних справах – якщо це буде необхідно та у випадку належності до визначених законом категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме: представництво інтересів особи в суді, інших органах влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення процесуальних документів, отримати безкоштовно первинну правову допомогу: юридичні консультації (правову інформацію), доступ до он-лайн сервісів Міністерства юстиції України тощо.

Будемо раді бачити Вас серед наших клієнтів.

Телефон системи БПД : 0-800-213-103, який працює цілодобово і є безоплатним з мобільного або стаціонарного номеру для осіб.

Тетяна Тертична,

головний спеціаліст відділу «Славутське бюро правової допомоги»

Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги