Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Справа по аліментах

До відділу “Славутське бюро правової допомоги"  звернулася жителька  одного із сіл Славутського району з проханням стягнути аліменти з колишнього чоловіка на утримання  малолітньої дитини. Працівником бюро надано роз”яснення з цього питання клієнту відповідно до законодавства, що у разі ухилення від добровільної сплати аліментів на дитину, той із батьків, з ким проживає дитина звертається до місцевого суду із  позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини, в розмірі аліментів  як частка від заробітку (доходу) платника аліментів, або у твердій  грошовій сумі, що перевищує 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку  або із заявою на видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини в розмірі на одну дитину — 1/4, на двох — 1/3, на трьох і більше дітей — 1/2  заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, або у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При визначенні розміру аліментів на дитину суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини й платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків та інші обставини, що мають істотне значення. Аліменти на дитину виплачуються від дня пред”явлення позову або заяви до суду і до досягнення дитиною повноліття, тобто до 18 років.
По цій справі клієнт вирішила подати заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів через Славутське бюро правової допомоги. Розгляд такої справи відбувається у спрощеному порядку без виклику сторін, на основі поданої письмової заяви та доданих до неї доказів, для підтвердження.
На підставі довіреності працівником бюро було підготовлено заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та разом з необхідними документами подано до Славутського міськрайонного суду.
Славутським  міськрайонним судом був виданий судовий наказ про стягнення аліментів з батька дитини на користь клієнта на утримання малолітньої дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку  та допущено негайне виконання судового наказу про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Для отримання консультацій чи роз”яснень з правових питань можна звертатися до Славутського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м.Славута вул.Миру, 15 (другий поверх) та за телефоном: (03842) 7-06-14.