Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

ОБМЕЖЕННЯ ПРАВ ГРОМАДЯН В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

ОБМЕЖЕННЯ ПРАВ ГРОМАДЯН В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

З 12 березня до 24 квітня 2020 року на території України встановлено карантин відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID 19 , спричиненої короновірусом SARS-CoV-2”

Карантин- адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (стаття 1 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я Міністерство охорони здоров'я України, за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування це регулюється статтею 29 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

Обмеження прав громадян на період карантину

Обмеження права на вільне пересування

ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” наділяє повноваженнями місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування встановлювати особливий режим в'їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів, а у разі потреби –проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів в умовах карантину, а також створювати на в'їздах і виїздах з території карантину контрольно-пропускні пункти. Так, це є обмеженням прав людини на свободу пересування, закріплених у статті 33 Конституції України, однак  відповідно пункту 4 статті 2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав і основоположних свобод встановлює, що право вільного пересування в певних місцевостях може підлягати обмеженням, що встановлено законом і виправдано суспільними інтересами в демократичному суспільстві.

До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред’явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину 29 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

Право на освіту

Під час карантинуіснують певні обмеження щодо права на освіту, що полягає у забороні під час карантину відвідування закладів освіти її здобувачами, однак освітян ніхто не обмежує у праві здобувати освіту дистанційно.

Право на мирні зібрання

Обмежено також право особи на свободу мирних зібрань. Відповідно до постанови КМУ від 11 березня 2020 року “ 211 “Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19 у період 17 березня до 3 квітня 2020 року заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Крім того, 02 квітня 2020 року уряд на позачерговому засіданні ухвалив нову редакцію постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з дооопрацюванням.

Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

·з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;

·з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);

·перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;

·відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);

·відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

·відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;

·перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.