Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Нові правила виїзду дитини за кордон

Нові правила виїзду дитини за кордон

03 липня 2018 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання", що передбачає нові правила виїзду дітей за кордон, які набрали чинності з 28 серпня 2018 року.
Згідно з новими правилами той з батьків, з ким проживає дитина і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди іншого, якщо має рішення суду або органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з ним. Це рішення необхідно показати прикордонникам при виїзді. Якщо ж немає нотаріально посвідченої згоди батька, а при розлученні питання щодо визначення місця проживання дитини не вирішувалося, необхідно  звернутися до органів опіки та піклування або до суду для отримання рішення про визначення місця проживання дитини.  Крім того, один з батьків, хто вивозить дитину, обов'язково має повідомити про виїзд рекомендованим листом другого з батьків, у разі наявності інформації про місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов'язки.
На термін більше одного місяця можна виїхати за кордон без згоди другого з батьків, якщо останній має заборгованість зі сплати аліментів, розмір якої перевищує у сумі сплати аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина є тяжкохворою або з інвалідністю, у  цьому випадку необхідно ще мати довідку, що підтверджує хворобу чи інвалідність дитини; та необхідно пред”явити довідку, видану органом державної виконавчої служби чи приватним виконавцем, про наявність заборгованості зі сплати аліментів.
У разі, коли один з батьків відмовляється давати згоду на виїзд дитини за кордон строком більше місяця, але при цьому справно сплачує аліменти, один з батьків може отримати  тимчасовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька, але для цього потрібно звернутися до суду.
Один із батьків, хто проживає окремо від дитини, також має можливість вивезти дитину за кордон, якщо не має заборгованостей зі сплати аліментів та отримав нотаріально посвідчену згоду того з батьків, з ким проживає дитина. Для цього необхідно письмово звернутися до того з батьків, з ким проживає дитина. Якщо ж у десятиденний строк  останній не надасть нотаріально посвідченої згоди, то для вирішення питання необхідно звернутися до суду.
Проте, якщо,  батько дитини іноземець або не має громадянства і відсутній у пункті пропуску, його нотаріальна згода  не потрібна.