Лічильник відвідувань

Яндекс.Метрика

Нове у законодавстві захисту прав дитини

З 28 серпня 2018 року  в Україні  набрали чинності зміни з питань контролю за використанням аліментів, порядку визначення суми аліментів та порядку виїзду дитини за кордон у випадку розлучення батьків.
Тепер Міністерство соціальної політики визначатиме порядок та періодичність проведення інспекцій з питань цільового використання аліментів. Самі інспекції проводитимуться органами опіки та піклування. Міністерство соціальної політики визначатиме планові перевірки, але законодавством передбачена можливість проведення і позапланової перевірки, за ініціативою платника аліментів, який не має заборгованості по їх сплаті.
Також  при вирішенні питання щодо виплати аліментів діти отримають право на виділ в натурі майна, яке знаходиться в спільній сумісній власності батьків. Якщо ж виділ майна в натурі неможливий – діти отримують право на відповідну грошову компенсацію.
Також даний Закон передбачає обовʼязок судів при визначенні розміру аліментів враховувати не тільки наявне у платника аліментів рухоме і нерухоме майно, а й майнових прав в цілому, включаючи, наприклад, корпоративні права та ін.
Крім того,  залишається встановлена сума мінімального рекомендованого розміру аліментів (розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів) і додатково, що суд не повинен обмежуватись розміром доходів платника аліментів у випадку, якщо витрати такого платника більше, ніж доходи, і при цьому він не зміг підтвердити походження таких коштів.
Розмір аліментів, визначений за домовленістю батьків у фіксованій грошовій сумі підлягатиме щорічній індексації, якщо сторони не домовились про інше.
Той з батьків, який постійно проживає з дитиною, отримає право самостійно вирішувати питання виїзду дитини за межі України строком до одного місяця. При цьому іншому з батьків достатньо направити листа з повідомленням про такий виїзд. Питання на виїзд дитини більше ніж на місяць може вирішуватись самостійно у випадку, якщо другий з батьків заборгував аліменти не менш як за 3 місяці. При цьому, той з батьків, з ким дитина не проживає самостійно, також має право вивезти дитину за наявності нотаріально засвідченої згоди на це другого з батьків. Для отримання такої згоди необхідно направити стороні листа про отримання згоди на виїзд дитини. Якщо згоду не надано протягом 10 днів з моменту вручення такого листа – особа має право звернутись до суду із запитом про надання дозволу на виїзд дитини за межі України без згоди іншого з батьків.